10.kolo: Kareto-Reco - KEHAR 1:3

16.06.2008 21:44

Góly: Petr Pergler, Petr Kaminski, Martin Dražan

16. 6. 2008 - Hagibor 18:15

Ahoj vespolek :)....Tak jsme se sešli k důležitému zápasu celkem v hojném počtu, ale i tak chybělo pár "opor"...dlouhodobě zraněný "pan fotbalista" Haffner...dále Dan, který sice nevím proč absentoval, ale vím, že se omlouval, že nebude, ale pravděpodobně se někde rekreuje v blízkosti velmi krátce střiženého zeleném pažitu se spoustou jamek...a Beny, který dal mě celkem z nepochopitelných důvodů přednost práci před zábavou...nešťastník!...tak a teď k zápasu....šlo o hodně a to o to, že v případě vítězství jsme se již mohli definitivně zachránit a tudíž si pojistit 4.ligu a to pro případ, že se nenacpeme do té 3.ligy, což mi připomnělo, že jsem se Vás včera zapomněl zeptat na definitivní stanovisko..ale což už kurva...tak se dohodneme na fóru nebo telefonem :)...no a už tedy k zápasu...první zmatek nastal již před zápasem a to proto, že soupeř Kareto - reco, měli kombinaci dresů žluto-modrou, čili v podstatě naši a je zřejmé, že se tak nedalo hrát...ti chytřejší a všímavější z nás, i když byl mezi nima Inja, tak nevím, zda to je tak trefné, ale neva...měli nachystané slušivé trika různých barev, jen já a Pila jsme dlouho nevěřícně kroutili hlavami nad tím, že i my nemůžeme hrát ve žluté...zkusil jsem ukecat Píďu ať mi půjčí brankařský dres a já že mu dám svůj žlutý, ale opravdu to byl tak dobrý nápad asi jen proto, že už proběhlo pár tahů z trávy a tudíž měl kapitán pravdu, že je to nesmysl....tak jsme bohužel museli s Pilkou zvolit variantu našich oblíbených triček do společnosti....překvapením zajisté bylo to, že se IRA rozhodla po ročním působení propustit ze svých řad Honzu Číhala a proto dorazil na zápas, i když tedy návyků se ještě asi nezbavil a přišel kompletně v zeleném a navíc s puškou přes rameno a trojlístkem za uchem, nicméně kopačky měl a proto bylo vše v pořádku....ani ne deset minut po začátku dorazila opora zadních řad Franta Dřížďal s kterým se počítalo až na druhou půli, ale bohužel Ňaďa se vypořádala s dopravní situací briskně a tudíž se nedalo nic dělat....pravdou je, že Franta byl ještě naladěn na francouzskou notu a v hlavě měl jen Lojzika Hadamczika, který mu dělal společnost při jeho pracovním pobytu a skvěle si rozumněli...a proto možná ještě teď nechápe zkrat Lojzi, když mu nabídl dres ostravského Baníku a to i přesto, že je jasné, že Dřížďal Eden nehodlá opustit....no, nezlobte se,ale já nerad vynechávám podrobnosti, takže že by už tedy konečně k samotnému zápasu? :).... tak jo...jedeme...povrch byl jistě že kvalitní, ostatně jako vždy na Hagiborské škváře a pro nás techniky žádný problém....začali jsme celkem myslím dobře, tedy v rámci možností a přes neurovnanost hry jsme byli lepší...bohužel nevím jaká to byla minuta, ale na ten okamžik těžko někdo zapomene a to proto, že po asi 935 minutách se trefil do černého kanonýr Tomáš Došek!!!!....již před tím se povedlo pár zajímavých kombinací zakončit střelou a nakonec nám tam spadl gól, který byl důležitý pro uklidnění mužstva...Tomáš se procpal přes brankaře a svým důrazem nakonec uklidil o jeho tělo míč do sítě...krásná branka! :)...naštestí v době utkání nepršelo a ani louže nebyly, takže jediní od čeho mohli být účastníci zápasu mokří, byla vysoká trává všude kolem hřiště, do které zavítal snad každý hráč...já osobně jsem si myslel, že po tom, co se objevil v plném zápasovém zatížení a prý ve skvělé formě hrající Arnošt, bude i ohrožena nedaleko stojící nová budova rádia Svobodná Evropa, ale nestalo se tak, protože opravdu jeho střely lítali mimořádně i na branku..děkujeme!! :)...tak dál..hrálo se v poklidném tempu a do poločau jsem přidali druhý gól....již v minulém utkání se nám podařilo vsítit branku po standardce z rohového kopu, nejinak tomu bylo nyní...pouze složení bylo z poloviny jiné...rohu se opět ujal El Capitano a našel přízemní přihrávkou dobře naběhnutého Kaminskiho a ten vyslal takovou ránu k tyči, že se brankař nestačil ani ohlédnout, natož aby to chytil!!! 2:0...no, takže s poločasovým výsledkem jsme byli spokojeni...o přestávce se samozřejmě mluvilo o selhání českého nároďáku za stejného stavu, ale díky tomu, že za nás chytá opravdu nejlepší gólman všech dob, kterým je Lev Jašin, nikdo nepochyboval o tom, že se nám podobná blamáž stát nemůže....v druhé půli se hrálo v podobném duchu..takže my se snažili o kombinaci a patičky i na škváře, kdežto soupeř(jako snad každý proti nám) nakopával na jejich útočníka, který se snažil přiklepávat balony pro spoluhráče nebo se prosadit individuálně....což se mu nakonec podařilo a vsítil kontaktní branku na 1:2 z jejich pohledu....v tu chvíli si opět všichni vzpoměli na nedělní večerní zápas na Euru a tak se snad každý trošku zamyslel sám nad sebou a proto jsme nepřestali hrát fotbal a chtěli co nejdříve přidat definitivní pojistku....to se ale nedařilo, možná i proto, že ji chtěl dát každý z nás a bylo tam i trochu sobectví, jak při mojí šanci, Pilky, tak i El Capitana....naštestí i soupeř se nedokázal prosadit, takže vše bylo pořád otevřené....trošku jsem se však stáhli a vyráželi do brejků, které ale ne a ne proměnit v gól...nakonec ovšem k potěšení všech..teda všech asi né, určitě ne Pily a Arnošta, který v tu chvíli snad již 20. minut stál nervózně na střídačce padl gól...a to po krásném úniku El Capitana, který se prohnal po levé straně a naservíroval na podnosu gólovou přihrávku pro hráče, jež s touto šancí naložil jinak než jindy a trefil prázdnou branku a stal se tak v tu chvíli nejlepším střelcem týmu....ano ano.... byl jsem to já! takže díky moc všem!!! :) ....nevraživost v očích Pily a Arnošta byla pak ještě znásobena tím, že se v podstatě hned po gólu pískal konec a to už bylo na bratry Rákosníky opravdu trošku moc! :)....nicméně se vyhrálo toto důležité utkání a proto je vše špatné zapomenuto.....nelze zapomenout opět na již tradiční 5tici našich blízkých a věrných fanoušků a fanynek, kterým tímto děkujeme...díky moc!!!!!... dráža