2. kolo: Pajzovna FC - KEHAR CLUB FC 4:2

05.04.2011 09:28

Pondělí 04.04  19:00    Pražačka 3        Góly: Fík (Ivo), Arnošt (H. Čihol)

Sestava: Lev Jašin - Franta Dřížďal, Petr K., F. Beckenbauer, H. Čihol - CPT, Fík, Pepa, Ivo, Dráža

Dobrého dne přeji, i když nutno podotknout, že ten pondělní večer zase tak příjemným dnem nebyl….druhý zápas této sezony se odehrál na Pražačce a soupeřem byl tým FC Pajzovna, který dle mého osobního názoru a toho co předváděl v utkání ,od našeho setkání ve 4. lize ještě více fotbalově vyspěl a tudíž není stagnující výkonností jako jiné týmy, například ten náš J…to jen tak krátce k soupeři..a nyní k naší sestavě….tentokrát se nás sešlo překvapivě opět něco mezi 10 – 15 hráči…..před začátkem duelu velmi klidný a soustředěný Lev Jašin, obranné stálice Franta Dřížďalů, Petr K. a Inja….a k nim byl do obrany nominován poprvé letos nastupující, z posilovny vyběhnuvší Honza Číhalů (viděl jsem ho před zápasem do půl těla a i fanynky soupeře házely očka!)….do útoku byl připravený mistr všech mistrů pan Fotbal, po náročném víkendu unavený Tomáš Došek, kapitán kapitánů Kapitán, další z nesčetného klanu Sekerků Ivo a pomalu uhasínající hvezdička Arnošt…..tak pojďme již k samotnému zápasu….je to můj subjektivní názor, ale předvedený fotbal to byl z obou stran, hlavně teda té vítězné, velmi dobrý...se spoustou pohledných akcí, ať již zakončených gólově či nikoliv…soupeř byl velmi fyzicky zdatný i tedy proto, že měl věkový průměr určitě nižší než my, ale na to se nehraje…nicméně hra se přelévala z jedné strany na druhou, tu z rychlého brejku, tu z pěkné kombinační akce či trestňáku….prvním kdo se radoval z gólu, jsme možná překvapivě byli my…a možná ještě překvapivěji po neskutečně krásné akci a to když Honza (namakanec) Číhal posunul ve středu hřiště patičkou kolem obránce míč na Iva a ten okamžitě tou stejnou neméně povedou patou uvolnil na pravé straně Fíka a ten z první a navíc levajdou, což překvapilo i hráče v souběžně hraných utkáních na vedlejších hřištích a shodně přestali hrát a jen zírali na tu parádu, trefil k levé tyči!...1:0 pro nás!…soupeř hýřil aktivitou i nápady a několikrát nám pěkně zamotal hlavu…opravdu se hrál pěkný, fyzický i technický fotbal….také proto zanedlouho bylo vyrovnáno a to když pravděpodobně nejlepší hráč Pajzovny s číslem 13, obešel naše dva hráče a přízemní tvrdou střelou pokořil poprvé, bohužel ne naposled Lva v naší kleci….1:1!....do poločasu se již skóre nezměnilo a tak bylo do druhé půle o dramatičnost a náboj postaráno….pokračovalo se ve výborném fotbale a i k mému překvapení jsme pravděpodobně odehráli prvních 15 minut druhého poločasu o něco málo lépe než soupeř..opět se nám podařily i nějaké hezké akce včetně Kapitánova přímáčku, který trefil umístěnou a tvrdou ranou tyč, ale balon místo odrazu do sítě nafackoval gólmanovi, aby následně skončil opět na tyči a pak někde dole v Karlíně, jenom ne v bráně!...i má pohotová, akrobatická dorážka skončila na tyči, tentokráte ovšem po parádním zákroku brankaře, který po odrazu od tyče ještě znova a znova a znova vytěsnil balon mimo tři tyče!...byla to tak trošku smůla, ale tu jsme neměli jen my, ale i soupeř, konkrétně kapitán hostů, který také ne a ne překonat Lva, který nutno podotknout, předváděl své stabilní zákroky, takže vlastně ani nebylo kudy míč do branky dopravit…..nakonec se to ale povedlo a navíc nám a ještě navíc mě!...užbleptaná šmatlavíce, kdy jsem si trefil levou nohu po tom co jsem střílel pravou…no ale i takové branky padají a najednou jsme vedli 2:1!..to se stalo asi tak v půli druhé půle, a proto měl soupeř ještě dostatek času na zkorigování ba i obrat….a hle, trvalo to asi 5 minut, když Pajzovna vybojovala roh….snad utěšení, že jsem se trefil nebo mladická nerozvážnost či vyhulená palice, způsobily „parádní“ nápad se postavit na lajnu jakožto blokující hráč, jenže kdyby aspoň na lajnu, ale já stál mimo hřiště a myslel si že roh hned odvrátím do našeho brejku…..což se ovšem nestalo a rozehrávající hráč napálil podél čáry balon na bránu, kde si Franta Dřížďal hleděl více útočníka, což sice bylo správně, než míče a ten ho trefil tak nešťastně, že skončil v brance……což sice nepostřehl snad nikdo na hřišti, ale Franta si přitom ulevil spojením….. no do prdele!!…a možná i proto sudí ukázal na středový kruh… 2:2! …takže se hrálo od znova, ale s tím rozdílem, že do konce chybělo 10 minut..po té jsem ještě pár minutek pobíhal zmatečně po hřišti a doufal, že se asi něco napraví, ale pak jsem to vzdal a šel na střídačku, za evidentně dobře se bavícím Injou a pokorněji vyhlížejícímu Tomášovi……který náhle vyslovil něco o tom, že bod je s tímto soupeřem velmi dobrý počin, což nejlepší hráč Pajzovny při svých nejen fotbalových, ale i telepatických schopnostech pravděpodobně nemohl přeslechnout a když ho Petr K. milostivě nesundal k zemi, což bylo k podivu všech, protože v hale by asi někdo při takovémto úniku asi přišel o nohy, tak tváří v tvář Lvovi nezaváhal a chladnokrevně zakončil na 3:2 pro Pajzovnu!!!....ano, pro nás smutný obrat 5 minut před koncem…říkám smutný?...pro většinu hráčů Keharu, kteří se snažili bojovat a samozřejmě vyhrát….ale pro Inju to v tu chvíli bylo něco, sice pro ostatní nepochopitelné, tak radostného, že se smál až se za břicho popadal!!! Divné??..možná, jak pro koho, ale..no však víte Inja! :) ….v tu chvíli jsme se sice pokusili o vyrovnání, ale nestačily na to ani síly a ani umění a proto ještě na závěr se dostal do brejku sám od půlky druhý nejlepší hráč Pajzovny a nechal Lva vypít kalich hořkosti až do dna a zavěsil na konečných 2:4 z našeho pohledu….bohužel….:(…tentokrát jsem se ani nedivil, že pivo mi vůbec nechutnalo, ale stává se..i s prohrami se musí počítat, zvláště když soupeř byl lepší a ta remíza či výhra by byla spíš naším štěstím, čímž ovšem nesnižuji výkon týmu či jednotlivců……toť vše…a na závěr omlouvám Dr. Sokratese, že jsem to napsal za něj, ale měl plnou ordinaci a nebyl prý čas, takže zase příště píše on…..a perlička na závěr!.....rozhodl jsem se také pro obodování našich hráčů, za jejich výkon a to dle školních stanov 1 – 5..přičemž je 1ka nejlepší a 5tka nejhorší..to pro ty, co nechodili moc do školy, případně nikdy nedostali 1ku J….a i když třeba máte jiný názor, bodování je dle mého J a tudíž i obodovaní prominou…připomínky beru!!...a mínusy se směj .))…a taky poprvé jsem mírný……………………………………………………………………………..čus Dráža